GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 6743024
*
nr 674 3024
Keramik
2 delar. Kina, 1800-tal, höjd: ca 7 cm
Kondition: skadad, lagad
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2010
kl 19:10:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 22:08:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:07
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
*
Keramik
Kondition: skadad, lagad
nr 674 3024
Keramik
2 delar. Kina, 1800-tal, höjd: ca 7 cm
Kondition: skadad, lagad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 22:08:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:07 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15